OSMED Yönetim Kurulu Başkanı Murat Arıncı... Kemer'de hareketlilik var!

Otel Satın Alma Müdürleri ve Eğitimi Derneği (OSMED) Yönetim Kurulu Üyeleri, 17 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirdikleri genel kurulun ardından yeni yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Osman Gazi Semt Konağı’nda bir araya gelen OSMED Yönetim Kurulu Üyeleri, sırayla kendilerini tanıtarak, OSMED ailesine katılmanın mutluluğunu ifade etti.Otel Temizlik Eğitim ve Dekorasyonu Derneği (OTED) Manavgat Şube Başkanı Sibel Cingöz ve Yönetim Kurulu Üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan Otel Satın Alma Müdürleri ve Eğitimi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Arıncı, “ demokrasi havasında bir genel kurul yaşadıklarını ifade ederek, bu genel kurul da başkanlığa adaylığını koyan ve demokratik bir seçime vesile olan sevgili kardeşim Bülent Bilgiç’e de ayrıca teşekkür etmek istiyorum diye sözlerine devam etti.

Eğitim alanındaki çalışmalarına hiç ara vermeden; kaldıkları yerden, devam edeceklerini kaydeden Arıncı, “ “Ülkemizde Uluslararası Müşteri Memnuniyeti” ana teması adı altında 29-30-31 Mart 2017 tarihleri arasında Manavgat Kültür Merkezi’nde bir panel düzenleyeceğiz; bakanlıklar, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklaşa düzenleyeceğimiz panelde 3 gün boyunca bir arada olacağız dedi.”

KEMER’DE HAREKETLİLİK VAR

2016 yılının sıkıntılı bir süreçten geçtiğinin altını çizerek, Rus uçağının düşmesiyle birlikte krizlerin yaşandığını vurguladı. Turizm sektörünün birçok yara aldığını dile getiren Arıncı, “Olumsuzlukların da olmasına rağmen 2017’nin 2016 yılına göre daha iyi olacağını düşünüyorum. Otellerdeki doluluk oranının çok üst seviyede olacağına değil ama bu yılın geçen yıla oranla iyi olacağını düşünüyoruz. Kemer bölgemizde bir hareketlilik var. O bölgede birçok oteli açamadık ama bu yıl çok iyi gidiyor” dedi. Bütün arkadaşlarının çok mağdur olduğunu ve iş aradığını belirten başkan Arıncı, bir an önce istihdam alanının yaratılacağını temenni etti. Turizmde kaliteye çok önem verdiklerine dikkat çeken Arıncı, bu trendi de yükseltmek istediklerini söyledi.

 

KAYNAK : www.antalyaburada.com