OSMED Yönetim Kurulu Seçimleri Yapıldı

 

OSMED Olağanüstü Genel Kurulu  Antalya Expo Center toplantı salonlarında 17 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirildi. OSMED Kurucu Başkanı, Yönetim Kurulu Başkanı Murat ARINCI ve OSMED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent BİLGİÇ, yeni dönem başkanlığı için aday olan isimlerdi.

 

Saygı duruşu ve istikbal marşı ile başlayan genel kurulda, Divan Başkanı olarak Murat Ürgüplü'nün seçildiği, Saci Koçak ve Umut Türkeş'in divan üyeliği yaptığı genel kurulda; Ürgüplü ilk söz hakkını Murat Arıncı'ya verdi. Arıncı, söz hakkını Bülent Bilgiç'e devretti.

Her iki adayda on beş dakika konuşma yaptıktan sonra divan heyeti nezaretinde oy kullanma işlemi başladı. Yeterli salt çoğunluğun sağlandığı olağanüstü genel kurulda oy kullanma işlemi 17:00'de son buldu. Divan Kurulu'nun oyları saymaya başlamasıyla heyecanlı dakikaların yaşandığı salonda Kurucu Başkan, Murat ARINCI açık ara farkla güven tazeleyerek; yeni dönemde de başkan oldu.

 

Murat Arıncı, seçim sonucunun divan kurulunun açıklamasından sonra ayağa kalkarak, Bülent Bilgiç'e sarıldı. Beraber dostluk mesajı vererek, OSMED'in kazandığını dile getirerek fotoğraf çektirdiler.

 

Olağanüstü genel kurul sonrasında derneğimize sahip çıkan tüm OSMED üyelerine, satınalma müdürlerimize, turizm sevdalılarına çok teşekkür ediyorum. Bu seçimi kişiler değil; OSMED kazandı. Yapmış olduğumuz seçim; yeni bir dönemin, yeni bir sayfanın başlangıcıdır. " diyen Murat Arıncı, sözlerine "daha çok çalışacağız, yanlışları ve eksikleri görerek; örnek bir OSMED ailesi olduğumuzu, yapacağımız çalışmalar ile göstereceğiz. "EĞİTİM" ilkemizden kopmadan, siz değerli arkadaşlarımla yolumuza devam edeceğiz." diyerek sözlerine son verdi.